English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

بیانیه هیات داوران ششمین جشنواره سراسری عکس رضوی

بیانیه هیات داوران ششمین جشنواره سراسری عکس رضوی
بیانیه هیات داوران ششمین جشنواره سراسری عکس رضوی

هیات داوران ششمین جشنواره سراسری عکس رضوی، متشکل از عباس میرهاشمی، افشین شاهرودی، سروش خیری، سعید فلاح فر و کریم متقی، به دنبال بررسی و انتخاب و داوری عکس های رسیده به این جشنواره لازم می داند موارد را به اطلاع عکاسان و نیز برگزار کنندگان یادآور شود:

1 – تعدادی از عکس های رسیده با محتویات فراخوان هماهنگی نداشته و عکس های زیاد بی آرتباطی رسیده بود که به همین دلیل کنار گذاشته شد. لازم است شرکت کنندگان در انتخاب و ارسال عکس های خود دقت و توجه کافی به مندرجات فراخوان و اهداف برگزار کننده را داشته باشند.

2 – عکس های زیادی عینا در بخش های چندگانه شرکت داده شده بود که این موضوع نگاه ساده انگارانه و غیرحرفه ای به چنین جشنواره ای است. لازم است شرکت کنندگان از ارسال عکس های یکسان در بخش های مختلف خودداری کنند. به برگزار کننده پیشنهاد می شود در آینده برای این کار ممنوعیت قائل شود.

3 – عده ای از شرکت کنندگان در بخش های تلفن همراه عکس هایی را که با دوربین های غیرموبایلی و حتی حرفه ای گرفته بودند و با دستکاری های فنی و تغییر کیفیت به عنوان عکس موبایلی ارسال کرده بودند که این عکس ها توسط داوران شناسایی و از دور رقابت خارج شدند.

به عکاسانی که در چنین رویدادهایی شرکت می کنند یادآوری می شودکه چنین عکس هایی به سادگی قابل شناسایی است و از انجام چنین حرکت غیرحرفه ای و غیراخلاقی می بایست خودداری کنند.

4 – از آنجا که عکاسی در اماکن زیارتی ای نظیر حرم حضرت ثامن الائمه (ع) با ممنوعیت و محدودیت های زیادی همراه است، لازم است برگزار کننده برای ارتقاء سطح کیفی و کمی جشنواره در آینده در جهت رفع این محدودیت و ممنوعیت اهتمام کند.

علیرغم نکات فوق، ذکر این نکته نیز ضروری است که سطح کیفی عکس های رسیده به این دوره از جشنواره نسبت به دوره های قبلی از رشد قابل اعتنایی برخوردار بود.

5 – مجموعه های رسیده در تمامی بخش های جشنواره متاسفانه فاقد ارزش های لازم برای انتخاب و ارائه در این جشنواره بود. این نشان می دهد که شرکت کنندگان تعریف روشنی از مجموعه نداشتند.

به برگزار کننده پیشنهاد می شود در آینده در صورتی که بخش مشخصی برای مجموعه عکس داشته باشند تعریف روشنی از مجموعه عکس در فراخوان ارائه کرده و شرکت کنندگان در چارچوب تعریف برگزار کننده مجموعه های خود را انتخاب و ارسال نمایند.

6 - به منظور حرکت در مسیر رشد به عکاسان شرکت کننده پیشنهاد می گردد از ارسال عکس های قدیمی و آرشیوی خویش خودداری نمایند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی
۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۲۰:۵۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.